Gorączka złota w Australii - program „Australijscy poszukiwacze złota”
10

Listopad

2023

Gorączka złota w Australii - program „Australijscy poszukiwacze złota”

Wyczerpująca praca, nieprzewidywalne warunki pogodowe, awarie techniczne i zacięta rywalizacja - poszukiwanie złota to nie lada wyzwanie, które nie jest dla osób o słabych nerwach. W programie „Australijscy poszukiwacze złota” możemy śledzić przygody odważnych ludzi, którzy rywalizują o znalezienie najcenniejszego kruszcu na świecie. Kolejny sezon tego popularnego programu będzie miał swoją premierę na antenie stacji Polsat Viasat Explore. Tym razem ekipy są jeszcze bardziej wytrzymałe, zaradne i gotowe na wyzwania cięższe niż kiedykolwiek wcześniej.

Gorączka złota w Australii

Ogromne złoża i rekordowe ceny napędzają XXI-wieczną gorączkę złota, przyciągającą poszukiwaczy z całego globu. Pierwsze znane odkrycie złota miało miejsce w Australii w 1851 roku, w Bathurst w Nowej Południowej Walii. To wydarzenie zapoczątkowało australijską gorączkę złota, która przyciągnęła setki tysięcy pasjonatów z różnych zakątków świata. Wielka Brytania, Polska, Niemcy i Kalifornia to tylko niektóre z miejsc, z których przybywali ludzie szukający szczęścia. Gorączka złota w Australii miała ogromny wpływ na narodową tożsamość tego kraju. Po odkryciu złota w Australii, ten kraj stał się głównym światowym producentem tego kruszcu. Złoża złota w Wiktorii i Australii Zachodniej, zwłaszcza w regionie Kalgoorlie, znane są z dużych i bogatych zasobów. Wydobycie złota w Australii jest nadal ważną gałęzią przemysłu. Główne operacje wydobywcze koncentrują się w Australii Zachodniej, Queensland i Nowej Południowej Walii.

W nowym sezonie programu „Australijscy poszukiwacze złota” ekipy wyruszają w podróż na samą granicę Australii, aby walczyć o utrzymanie swoich fabryk złota w niezwykle trudnych warunkach pustynnego regionu.

Jedna z ekip postanawia odwiedzić legendarne Palme River w północnym Queensland, gdzie według podręczników historii odkryto rekordowe ilości złota. Tereny te zamieszkują największe gady na świecie, takie jak krokodyl różańcowy i tajpan pustynny, co czyni je jednymi z najbardziej niebezpiecznych pól złotonośnych w Australii.

Poszukiwacze złota w trudnych warunkach

W najnowszym sezonie programu „Australijscy poszukiwacze złota” ekipa Poseidon Crew sprzedaje instalację wydobywczą wartą miliony dolarów, aby sfinansować poszukiwania w miejscu, w którym można znaleźć złote samorodki ważące nawet 30 kilogramów. Jacqui Buzetti i Andrew Leahy zapuszczają się w tropikalne upały północnego Queensland, gdzie czają się jadowite węże.

Nowa ekipa, Gold Retrievers, zadłuża się na 250 tysięcy dolarów i potrzebuje szybkiego sukcesu, aby sezon się opłacił. Marcus, Linden i Dale mierzą się z najbardziej ryzykownym i najdroższym przedsięwzięciem, pracując na własnej działce przy pomocy potężnych maszyn. Shane i Russell ryzykują całą swoją przyszłość, ruszając na wyprawę w poszukiwaniu wielkich samorodków. Ekipa Ferals musi stawić czoła presji znalezienia złota w dalekim regionie Pilbara, która może doprowadzić do rozpadu zespołu. Goldtimers tracą część sprzętu w pożarze, ale na sprzedaży swojej działki mogą zarobić 100 tysięcy dolarów.

Nie przegap premierowego odcinka programu „Australijscy poszukiwacze złota” na kanale Polsat Viasat Explore. Bądź świadkiem największej gorączki złota na ziemi i śledź przygody odważnych poszukiwaczy w ich nieustającej walce o ten cenny kruszec!

Image credits: DCD Rights
Promo YT: https://www.youtube.com/watch?v=PSYECeOLvLs

Ostatnie wiadomości

Listopad 10, 2023
Gorączka złota w Australii - program „Australijscy poszukiwacze złota”